Projektowanie wnętrz i form użytkowych

Anna Kamińska, 604 961 511

Inspiracje

Autorskie studio FUXJA specjalizuje się w projektach mieszkalnych, biurowych i komercyjnych, projektowaniu mebli, lamp i nieszablonowych ogrodzeń posesyjnych a także wykonywaniu artystycznych dekoracji wnętrz.

Studio projektowe

Metamorfozy wnętrz

     Wnętrze restauracji zostało oddane do użytku dwa lata temu. Lokal składa się z części kawiarnianej i części restauracyjnej, jednak obie części zostały zaaranżowane w ten sam sposób, dlatego też większość klientów nie wiedziała, że w lokalu jest również restauracja. O ile w części kawiarnianej istniejące delikatnie jasne kolory i elementy wyposażenia nadają wnętrzu lekki i delikatny charakter o tyle w części kawiarnianej wydawały się mdłe i bez wyrazu. Trzy ściany tej części lokalu stanowią duże okna, natomiast czwarta ściana nie została w ogóle zaprojektowana, oklejono ją tylko tapetą i powieszono obrazy nie współgrające z całością wnętrza. Dodatkowym elementem które potęgowało nie miłe wrażenie miejsca, było rozmieszczenie sprzętu. Stoliki stały ustawione schematycznie, nie miały żadnych parawanów co nadawało wnętrzu „stołówkowy charakter”.

    Nowa aranżacja wnętrza części kawiarnianej została zaprojektowana w ten sposób, aby zapanował miły, harmonijny i bardziej przytulny nastrój. Wprowadzono wyraziste kolory ścian, dodatków, nowe obrusy, rolety, zaprojektowano podłogę i lampy. Restauracji nadano muzyczny klimat poprzez zastosowanie tematycznych obrazów wielkoformatowych, gdyż w lokalu cyklicznie odbywają się koncerty jazzowe. Mdłe kolory zostały zastąpione soczystymi, apetycznymi kolorami: fuksją, jasno- pomarańczowym i czekoladowym. Dominującym elementem jest fototapeta, która nasyca wnętrze barwą oraz muzyczną tematyką. Ramą dla obrazu są dwie zabudowy z płyty meblowej w kolorze wenge z poziomymi wnękami podświetlanymi taśmą led. Wnęki te pomalowane zostały na kolor fuksji, który nawiązuje do całości wnętrza. Również słupy obudowano płytą meblową wenge, aby i te elementy „ocieplić”. Rolety zmieniono na bardziej proste, w kolorze głębokiej czekolady. Barwy widoczne na fototapecie i ścianach występują również w obrusach i roletach oraz zabudowie meblowej. Nasycone akcenty dodają wnętrzu wyrazu a także pobudzają apetyt klientów. Zastosowano bambusowe parawany które pozwalają przysłonić poszczególne stoliki i wyodrębnić gościom miejsca w których mogą czuć się intymnie i przytulnie

Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

Realizacja NETIUS Multimedia